A040CN01 V3

| Panel Model | A040CN01 V3 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×234 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A040CN01 V3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 82.11×61.77 mm |
| Outline | 95.35×77 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | Full color |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/10/30 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 3S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | TFT Specific Analog RGB , 30 pins |
| Input Voltage | 5/5/15/-9.5V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A040CN01 V3.
AUO A040CN01 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A040CN01 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A040CN01 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A040CN01 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A040CN01 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A040CN01 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A040CN01 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A040CN01 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A040CN01 V3"
- AUO A040CN01 V3
- A040CN01 V3 datasheet
- A040CN01 V3 image
- A040CN01 V3 price
- A040CN01 V3 distributor

